Postup

Ako postupovať ak sa Vám rozbije sklo

Doporučený postup:

- zistiť, či je vozidlo havarijne poistené, alebo či má poistené čelné sklo

- zistiť presný typ vozidla, rok výroby a typ skla (farba, vyhrievanie, dažďový senzor, anténa)
   možno nebude stačiť technický preukaz vozidla, preto je vhodné byť počas objednávky pri aute

- kontaktovať overený servis, ktorý Vám dokáže poradiť s výberom skla, prípadne s poisťovňou

- nekupujte sklo na mieste, kde Vám ho nedokážu namontovať - predídete problémom so zárukou

- pri kontakte so servisom sa informujte na termín dodania a na poskytovanú záruku

 

Najčastejšie kladené otázky:

Ako zistím farbu skla?
Niektoré vozidlá sa vyrábajú s viacerými farebnými možnosťami. Najjednoduchší spôsob, ako zistiť farbu skla, je stiahnuť vodičove okno vo dverách do polovice a dať zaň biely kancelársky papier. Plocha papiera, ktorú prekrýva sklo, sa sfarbí odtieňom farby skla. Viete ju ihneď porovnať s nezakrytou časťou papiera, ktorá zostanie biela.

Aký je rozdiel medzi značkovými a neznačkovými sklami?
Výrobcovia, ktorí dodávajú sklá do prvovýroby - do nových vozidiel, musia svoje výrobky zložito testovať, aby splnili podmienky výrobcu. Výraznou mierou sa podieľajú na vývoji autoskiel do nových automobilov. Vyvíjajú nové technológie súvisiace s autosklami. Tieto okolnosti zaručujú vysokú kvalitu a tvarovú presnosť produktov. Na druhej strane sa premietajú do ceny produktov. Neznačkové autosklá im konkurujú iba cenou. Rozdiel v cene sa pohybuje od 5 po 40 %.

Potrebujem originálne sklo?
Sklo s logom výrobcu automobilov sa označuje aj ako originálny diel. Dôležitejší je názov výrobcu skla, ktorý je uvedený na každom skle. Rozdiel v cene skla od toho istého výrobcu s logom automobilky a bez loga sa pohybuje v rozpätí 20 až 80%. Pritom obe sklá mohli vzniknúť na tej istej výrobnej linke, len na jedno nebolo vytlačené logo automobilky, prípadne bolo dodatočne odstránené.

 

Pre nahlásenie poistnej udalosti klikite na logo konkrétnej poisťovne

http://images.forbes.com/media/lists/companies/axa-group_200x200.jpghttp://gpwebpay.cz/Content/imgs/logo_csob@2x.pnghttp://images.forbes.com/media/lists/companies/axa-group_200x200.jpghttp://www.wuestenrot.sk/documents/12493195/Logo-Wustenrot

© 2007-2024 ANZ s.r.o. - All rights reserved